Ziekenboeg speelt Peursum parten.

Peursum – Brakel

Datum: 2 december 2017

Uitslag: 1-1 (rust 1-1)

Doelpuntenmakers: Andor van Andel 0-1 Twan Romeijn 1-1

Kaart geel: Twan Romeijn (Peursum)

Scheidsrechter: Hendri ’t Lam uit Almkerk

Na de nederlaag afgelopen zaterdag uit bij VVAC,moest Peursum de draad weer oppakken in de thuiswedstrijd tegen Brakel. In het seizoen 2015/2016 vonden de laatste confrontaties plaats.

De uitwedstrijd werd een moeizame 2-2, thuis werd vrij simpel met 4-1 gewonnen.

Met een flinke gevulde ziekenboeg was het ook nu weer puzzelen voor Denny van Geffen. Bram den Hartog, Marnik Korevaar, Daan Carpentier en Ruben Meijer waren niet beschikbaar. Vaste aanvoerder Marijn Korevaar zat op de bank maar was na een weekje griep niet op zijn fitst.

DSCN0370

De start van het gehavende team was weer prima. Al in minuut 4 wist Sjoerd den Boer zich over links van enkele verdedigers te ontdoen. Ondanks dat de hoek moeilijk was waren het de vingertoppen van keeper Christiaan van der Zalm de bal voorlangs deed gaan. Niet veel later haalde gelegenheidspits Glen Post van afstand uit. De Brakel keeper kon met veel moeite het harde schot in tweede instantie alsnog onder controle krijgen.

DSCN0374

 De volgende aanval was een combinatie tussen Glen Post en Twan Romeijn die zijn harde schuiver maar net naast zag gaan. In minuut 16 was er voor het eerst deze wedstrijd sprake van een aanvalletje van de gasten. Dennis van Heusden waagde zich via een counter op de vijandelijke helft, maar schoot te gehaast ruim naast.

Geheel tegen de verhouding in kwam het team van trainer Hans de Jong op voorsprong. Door matig meeverdedigen rechts op middenveld, kon de snelle Andor van Andel worden aangespeeld. Te simpel kon hij de 0-1 binnen schieten.

DSCN0383

Het felverlichte nieuwe scorebord gaf na 28 minuten weer GAOL aan maar nu met de stand 1-1. De altijd zwoegende en dit keer als gelegenheidsaanvoerder optreden Twan Romen, had Peursum met een hardschot door de midden weer op gelijke hoogte gebracht.

Peursum bleef tot de rust, en de warme thee op deze koude zaterdagmiddag, het meest in balbezit maar kwam niet tot afronden.

363

Na de rust werd Brakel wat brutaler en werd het een echte wedstrijd. Niet van een hoog niveau maar van tweeploeg die wilde voetballen. Gezien alle mutaties bij Peursum en het schuiven van posities was het positie spel wel goed. Er waren zeker kansen op de volle winst voor Peursum. Ook Brakel kreeg kansen op meer en was niet kansloos een 3 punter mee naar de overkant te nemen.

 DSCN0380

Beide teams zetten in het laatste kwartier nog eens aan en gingen voor de volle winst. Met Michel Roza als aanjager op het middenveld voor Martijn Rietveld, voerde Peursum de druk op. Brakel wist zich enkele keren goed aan deze druk te ontworstelen en kreeg 2 prima kansen. Het slotakkoord waarbij Marijn Korevaar voor verdediger Steven Romeijn werd gebracht was voor Peursum. Glen Post speelde zich goed vrij en kwam oog in oog met keeper van de Zalm te staan. Toch wel moegestreden wist hij deze dot van een niet te benutten. Even later was Sjoerd den Boer kansrijk maar ook hij wist het net niet te vinden. Glen Post wist even later wel de lat te vinden. Andor van Andel was aan de andere ook ongelukkig in de afwerking.

384

Peursum speelde zeker de eerste helft goed combinatiespel tot de 16 meter. Ook deze wedstrijd bleek echte het afronden en benutten van kansen een probleem. Verzachtende omstandigheden waren dit keer wel aanwezig. Met noodgedwongen verdediger Glen Post als diepe spits, mag je niet verwachten dat het lek van moeilijk scoren opeens boven is. Glen wist zich regelmatig goed vrij te spelen en was ook goed in de combinatie. Zijn vervanger in de verdediging was de op het laatste moment uit de JO19 opgeroepen 18-jarige Ronald Post. Ronald speelde een puike partij en dient zich zeker aan als verdediger in de Peursum hoofdmacht.

Pupil van de week

Volgende week zaterdag om 14.15 uur gaat Peursum op bezoek bij Well. De door deze week met griep afgehaakte spelers zullen wel weer aanwezig zijn, de blessure gevallen zijn waarschijnlijk niet inzetbaar.

Opstelling Peursum: Derek Peters - Steven Romeijn ( 80 Marijn Korevaar) - Ronald Post - Hidde Verschoor - Jaap Woltman - Twan Romeijn (a) - Martijn Rietveld ( 60 Michel Roza) - Jesse Baan - Glen Post - Mitchell Huisman - Sjoerd den Boer. Overige reserve: Rody Korevaar.

Onderstaand het interview met Denny van Geffen op Regio Voetbal

Verslag en foto’s: Wim den Toom

Gehavend Peursum kan leven met punt tegen Brakel

www.regio-voetbal.nl                                                                                                                    

GIESSENBURG – Een flink gehavend Peursum pakte na twee nederlagen op rij weer eens een punt. Voor eigen publiek eindigde het duel met Brakel in een 1-1 gelijkspel.

Een uitslag die over negentig minuten gezien terecht was, vond trainer Denny van Geffen. Waar de oefenmeester voorafgaand al de nodige kopzorgen had, kwamen daar voor de aftrap nog twee pijnpunten bij: zowel captain Marijn Korevaar als Ruben Meijer meldde zich vanwege griepverschijnselen af.

Daardoor moest zelfs oudgediende Michel Roza, dit seizoen trainer van het tweede elftal van de Giessenburgers, als invaller zijn rentree maken voor de hoofdmacht. Hij zag Brakel na een kleine twintig minuten tegen de verhoudingen in op voorsprong komen. Het eerste schot op doel van de bezoekers was doelman Derek Peters meteen te machtig.

Buitenspel
Peursum herpakte zich vervolgens knap en kwam na een vlotte combinatie door het midden via Twan Romeijn nog voor rust op gelijke hoogte. In de tweede helft werd er niet meer gescoord, mede doordat een vermeende penalty na een overtreding op Jasper Gouda Quint door de arbitrage als buitenspel werd beoordeeld.

Van Geffen beleefde een koude, maar leuke middag op de bank. “Ik heb vooral een leuke tweede helft gezien, waarin beide teams er voetballend een wedstrijd van wilde maken. Via Glen Post misten we nog een grote kans en raakte zowel Brakel als wij nog het houtwerk, maar al met al is dit een terecht gelijkspel”, besloot hij.

dscn0334
dscn0336
dscn0333
dscn0337
dscn0338
dscn0339
dscn0340
dscn0341
dscn0342
dscn0343
dscn0344
dscn0345
dscn0346
dscn0347
dscn0348
dscn0349
dscn0350
dscn0352
dscn0353
dscn0354
dscn0355
dscn0356
dscn0357
dscn0358
dscn0361
dscn0362
363
dscn0366
dscn0368
dscn0369
dscn0370
dscn0371
dscn0374
dscn0375
dscn0380
dscn0381
dscn0382
384
dscn0386
dscn0387
dscn0389
dscn0390
dscn0391
dscn0394
dscn0396
dscn0399
dscn0402
dscn0410
411