Peursum – Unitas

Datum: 21 oktober 2017

Uitslag: 0-1 (rust 0-0)

Doelpuntenmaker: Ismael el Kaddouri

Kaarten allen geel: Sjoerd den Boer en Bram de Hartog (Peursum) Mike Venderbos – Younes Balhagi en Nabil Adahchour rood (2x geel) Unitas.

Scheidsrechter: Dunk de Witte uit Hank

Wie vooraf had gedacht dat Peursum na 4 wedstrijden ongeslagen de ranglijst in de 4e klasse D zou aanvoeren moet wel een ras optimist zijn. Toch mochten de mannen van trainer/coache Denny van Geffen deze zaterdag thuis als koploper aantreden tegen het op de tweede plaats staande Unitas. Een echte topper waarvan het winnende team haar kans op de eerste periodetitel flink zal zien stijgen.

Peursum Unitas 018

Het Unitas van trainer Hans Bos kwam voortvarend uit de startblokken in dit belangrijke duel. Peursum daarentegen startte wat lauw en werd dan ook door de snelle gasten behoorlijk onder druk gezet. Na 7 minuten kreeg Younes Balhagi, na een korte corner, een prima kans om de score al te openen, maar miste van dichtbij. De druk van de gasten bleef aanhouden maar mede door goed keeperswerk van Derek Peters en de compacte verdediging kon de 0 worden gehouden.

Na een half uur kwamen de eerste kansjes voor Peursum. Zo wist Martijn Rietveld op rechts zich even aan zijn belager te onttrekken maar keeper Owen Verduijn kon zijn te zachte schot gemakkelijk onderscheppen. Ook Sjoerd den Boer wist kort voor rust over links de 16 meter te bereiken, maar zijn schot ging voorlangs.

Peursum Unitas 040

In de 1e minuut na de thee leek het direct fout te gaan voor Peursum. De snelle en balvaardige Younes Balhagi ontsnapte aan de aandacht en kon ten aanval trekken. Alleen voor keeper Derek Peters drukte hij te snel af en zag zijn schuiver centimeters naast gaan.

Geschrokken van de bijna achterstand pakte Peursum het goed op en creëerden een klein veldoverwicht. Zo schoot Hans van Kranenburg in de 52e minuut, nadat hij zich richting doel geslalomd had, maar net over. Even later ging zijn inzet in de kort hoek van dichtbij slechts centimeters naast. Unitas daarentegen kwam in die fase niet echt aan een echte aanval toe. Peursum kreeg in die fase de beste kansen maar kwam niet tot scoren.

Trainer Denny van Geffen koos ervoor om voor de winst te gaan en ververste de voorhoede. Daan Carpentier werd gebracht voor Martijn Rietveld en stookte veel onrust aan de rechterzijde. Met nog een half uur te gaan wist Marnik Korevaar goed de Unitas verdediging te omspelen, maar ook aan zijn schot ontbrak de zuiverheid.

Peursum Unitas 074

De kansen op winst van Peursum werden in theorie groter toen Nabil Adahchour na 2x geel de kleedkamer mocht gaan opzoeken. Nog meer werd de aanval gezocht maar de uitvallen van Unitas bleven gevaarlijk. Met nog 10 minuten te gaan mochten de gasten op links van de 16 meter een vrijetrap nemen. De bal werd door Ismaelel Kaddouri hard ingebracht en verdween via een been van een medespeler achter de kansloze Derek Peters.

De balvaardige en snelle mannen van trainer Hans Bos wisten het restant van deze toch wel boeiende wedstrijd goed uit te spelen, al waren de mannen van collega trainer Denny van Geffen in het slotakkoord nog dichtbij de gelijkmaker.

Peursum Unitas 076

In de, door de goed leidende scheidsrechter de Witte, ruim bedeelde extra speeltijd kreeg Peursum nog een paar prima kansen. Invaller Hidde Verschoor worstelde zich tot vlak voor de doellijn. Zelf viel hij door een duw in het doel terwijl de bal tegen de paal belandde. Ook een schot van dichtbij van Daan Carpentier had een beter lot verdiend. 

Peursum Unitas 004                                                                                             Pupil van de week Nout Bouter voor aanvang van de wedstrijd

Het jonge Peursum heeft zich goed geweerd tegen een goed spelend Unitas. Gezien de tweede helft had een gelijkspel niet misstaan, maar Unitas is zeker een ploeg om deze competitie rekening mee te houden.

Peursum kan nog mee blijven doen voor de eerste periode, al zal Unitas dan wel een misstap moeten maken. Zelf zal het team van Denny van Geffen zich dan geen misstap meer kunnen veroorloven, want Groot Ammers en VVAC liggen op de loer.

Opstelling Peursum: Derek Peters (k) – Steven Romeijn – Glen Post – Bram den Hartog (80 Rody Korevaar) – Jaap Woltman (68 Hidde Verschoor) -Marijn Korevaar (a) – Marnik Korevaar – Twan Romeijn – Hans van Kranenburg – Sjoerd den Boer en Martijn Rietveld (63 Daan Carpentier) Reservekeeper: Kevin Vos

Restant programma voor 1e periode:

28 oktober: Groot Ammers – Peursum en Unitas – Brakel

4 november: Peursum – MVV”58 en SV Noordeloos – Unitas

11 november vrij.

18 november: SV Noordeloos – Peursum en Unitas - VVAC

peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
peursum - unita...
regio voetbal 1
regio voetbal 2
regio voetbal 3