• Stout Logo
 • Van Noordenne Logo

En ja hoor…ook in 2023 gaan we weer gewoon verder met kaarten zoals afgelopen vrijdag wel bleek. Wat wel opvalt is dat steeds extremere vormen worden gezocht om toch maar niet die afschuwelijke bokaal een jaar in je kamer te moeten zetten. Zo zijn er sommigen die gewoon ronduit slecht kaarten op een avond (ik noem geen namen maar er zijn er vast die zich aangesproken voelen 😉), maar Freek en Martijn maakten het wel heel bont. Eerstgenoemde vluchtte naar de sneeuw en Martijn ging op kaart-trainingskamp in Torremolinos.

Maar ondanks deze afwezigen waren er genoeg kaarters. Zelf zoveel dat het er naar uit leek te gaan zien dat we de vijfde tafel, die ’s middags provisorisch klaargemaakt was, nodig zouden hebben. Want op het formulier prijkte de namen van negentien enthousiastelingen. En na wat rondgebel werden dat er twintig omdat Jaap van Oenen ons kwam versterken. Hoewel ik niet weet of je van versterken kunt spreken want (spoileralert) Jaap liet duidelijk merken dat hij het prima vond dat de bokaal bij zijn broertje staat.

Ronde 1

Aan de tafel van Gerrit/Adriaan en Astrid/Rien was te merken dat het weer van de afgelopen dagen veel invloed had op hun spel. Van de eerste acht potten eindigden er zeven in nat. Gerrit en Adriaan herpakten zich daarna. Dat lukte Astrid en Rien niet. De eindstand kwam daarmee op 1.858 tegen 1.034.

Nagenoeg dezelfde score maar aanzienlijk minder natpotjes zijn zichtbaar op het formulier van de partij tussen Albert/Ilona en Jan/Jaap van Oenen. Eindstand 1.849 tegen 1.043.

Kees en Nicky eindigden qua punten net wat hoger met 1.199 tegen 1.764 voor Jaap Zwakhals en Marian. Het verschil in deze pot zat met name in het begin waarin Jaap en Marian en pit speelden. Jan Both en Eveline hadden een stroeve start tegen Frank en John. Ondanks een pit in hun laatste beurt kwamen ze niet boven 1.207. Frank/John zagen door 420 roem hun score oplopen tot 1.985.

Dicky en Postboy pakten tegen Sander en Robert het merendeel van de punten maar helaas was hun roem met 60 punten echt ondermaats. 1.528 was hun score tegen 1.304.

Ronde 2

Gerrit en Astrid zaten in de tweede ronde niet tegen elkaar maar waren maatjes. Dat liep goed want alle keren dat ze speelden haalden ze het potje ook uit. En dan staan er onderaan de streep gewoon netjes 1.850 punten. Jan van Waardenburg en Dicky konden er 1.152 tegenover stellen.

Jaap van Oenen wist samen met Adriaan zijn puntenaantal van de eerste ronde met 197 te overtreffen. Nu kwam hij uit op 1.240. Albert en Johan haalden 300 roem mede dankzij een pit. Hun score was 1.802.

Kees en Ilona waren denk ik niet heel tevreden over de tweede pot. Ze konden tegenstanders Sander en Marian niet nat spelen en moesten met 1.278 tegen 1.744 het onderspit delven.

Op het volgende formulier zie ik opeens een liggend streepje staan. Dat is weer eens wat anders dan een ‘N’ van nat of een ‘P’ van pit. Aan de andere kant zie ik twee ‘v’-tjes staan die honderd roem markeren dus ik gok dat Rien of Jan Both hier verzaakt heeft. Jammer want na twaalf potten stonden ze nog voor, maar de eindstand was nu 1.339 tegen 1.753.

De meest spannende pot van deze ronde was wel tussen Eveline/Frank tegen John/Robert. Het kiezen van de juiste troef (rekening houdend met je maat) was hierbij doorslaggevend. Voor John en Robert gold dat zij al hun potjes haalden, dus dan kan wel gesteld worden dat je de juiste kleur hebt gemaakt. Bij Eveline en Frank liep dat wat anders. De eerste had drie natbeurten, en de laatste twee pitten. Vanwege de 420 roem kwamen Eveline en Frank qua score met 1.523 nog aardig in de buurt bij de 1.639 van John/Robert.

Ronde 3

In deze laatste ronde leek het wel alsof er een strijd was wie de laagste score zou kunnen halen. Want er waren twee teams die het nodig vonden om minder dan duizend punten te scoren. Jaap van Oenen kwam met John tot 997 (waarvan 80 roem) tegen Kees en Robert. Maar het is mogelijk om nog minder roem te scoren zo bewezen Adriaan en Marian tegen Gerrit en Johan. 40 roem bij 950 punten maakt een totaal van 990 wat het laagste was van de avond. Gerrit haalde net als in ronde twee al zijn eigen potten en zij kwamen uit op 1.862.

Sander en Eveline speelden wel een pit, maar de teller bleef steken bij 1.252 tegen 1.700 voor Jan van Waardenburg en Dicky.

Er was nog een tweetal dat wel een pit haalde maar ruimschoots verloor en dat waren Jaap Zwakhals en Rien tegen Albert en Nicky. Omdat Albert en Nicky grossierden in de roem wonnen zij met 1.967 tegen 1.365.

Ilona probeerde met Frank haar tweede ronde te vergeten, en dat ging best aardig getuige de 1.768 punten. Helaas waren dat er net 13 te weinig om een (gedeelde) prijs in ontvangst te mogen nemen. Astrid en Jan speelden niet meer om de prijzen en daarom maakte het niet veel uit dat hun score op 1.334 uit kwam.  

Eindstand van de avond

Albert Jansen: 5.618

Gerrit Peters: 5.570

Frank aan de Wiel: 5.276

Johan van de Wijngaard: 5.192

Nicky Ophorst: 4.908

Eervolle vermelding: Ilona Hoogendoorn op de 6e plaats.

 

Na drie ronden is de stand in het algemeen klassement als volgt. Johan is koploper maar de voorsprong is klein.

Tussenstand competitie

Johan van de Wijngaard: 15.845

Albert Jansen: 15.494

Gerrit Peters: 14.846

Bedankt allemaal voor jullie aanwezigheid/gezelligheid en tot de volgende keer. 

 

Volgende keer 

De volgende kaartavond is op vrijdag 10 februari. Start om 20:00, inloop iets daarvoor. 

mededelingen

Check onze nieuwsbrief voor het laatste nieuws.

 

Deze week staat de kermis op het parkeerterrein, het aantal parkeerplaatsen is beperkt.

Kom zoveel als mogelijk lopend of op de fiets naar het sportpark.

 

Plastic flessen met etiket inleveren bij de club

Inleveren van Plastic flessen levert geld op voor de club

Vanaf 1 april ook voor blikjes.

 

1 april

08:00 Kantine open

 

21 april

Koningspelen

 

10 juni

Oranje Festival

Leeftijd: JO7 t/m JO11

afgelastingen

Afgelast zijn de wedstrijden van: 

 Peursum 3, 5

klik hier voor meer info

Vacatures

Scheidsrechters

(Informatie te verkrijgen bij de scheidsrechters coördinator Wim Heijkoop)

[FOUNDATION SPONSORS]

Foundation sponsors

 • Adminance Logo
 • Aenr Logo
 • Albert Heijn Logo
 • Brownline Logo_2
 • Electro World Logo
 • Hoogenboezem Logo
 • Logo Asian Delight
 • Nooteboom Logo
 • Peinemann Logo
 • Plein2 Logo
 • Sportcentrum Dordrecht Logo
 • FDV Logo
 • Trust Flexwork Logo
 • Neptune Logo
 • Peinemann Logo_2
 • Adminance Logo_2
 • Aenr Logo_2
 • Albert Heijn Logo_2
 • Brownline Logo
 • Electro World Logo_2
 • Peineman Logo_3
 • Hoogenboezem Logo_2
 • Nooteboom Logo_2
 • Peineman Logo_4
 • Sportcentrum Dordrecht_2
 • FDV Logo_2

LAATSTE NIEUWS - Klaverjassen 13 januari 2023

Contact

Voetbal Vereniging Peursum

Sportplein 2 C

3381 LL Giessenburg

0184 - 65 17 19

secretaris@vvpeursum.nl

© 2018 - 2023 | Ontwikkeld door COMMPRO