• Van Noordenne Logo
 • Stout Logo

De winter komt er aan. En als de dagen donkerder worden gaan we niet terug in ons warme holletje maar komen we naar buiten voor een spelletje klaverjassen. Een spel dat zowel door jong als oud gespeeld wordt bij Peursum.

Uiteindelijk lukte het om te starten met vijf tafels, met dank aan voorzitter Sander. Hij was eigenlijk al onderweg naar huis maar een belletje deed wonderen. Gelijk nog een rectificatie van het vorige verslag: daarin schreef ik dat Sander niet aanwezig was geweest. Dat was niet juist. Hij was wel degelijk in de kantine aanwezig, maar had zich beperkt tot het verstrekken van de drank. Ook belangrijk.

Maar nu mocht hij dus voor het echie meedoen.  Als hulpmiddel even snel een briefje gemaakt met de rang van de kaarten van hoog naar laag: boer, nel, aas en als het geen troef is aas, tien, koning.

Ronde 1

En voor een nieuwkomer ging de start helemaal niet zo slecht bij Sander. De eerste potjes die hij speelde met Albert tegen Johan/John gingen best. Sterker nog: op de helft van de boom stonden ze voor. Wel hadden beide teams niet zo veel energie gestoken in roem gooien. En iedereen weet dat dat wel belangrijk is om uiteindelijk de eindoverwinning te halen. Uiteindelijk bleek het tweede gedeelte iets minder, eindstand: 1.283 om 1.559.

Aan de andere tafel deden beide teams (mede door hun roem) het net iets beter. Jan Both en Dicky wonnen van Marco en Kees met 1.737 om 1.305. Nicky had er duidelijk zijn zinnen op gezet om niet de laatste Ophorst te zijn in deze ronde. Dat ging hem goed af. Freek had zijn dag nog niet als tegenspeler, want hij ging drie keer nat. Meest opvallende was de zesde ronde. Nicky en Gerrit kregen in hun eigen beurt nul punten en de letter P in het vakje. Hadden ze een pit tegen? Of misschien toch de categorie verzaken? Maar dat was echt één van de weinige stuiptrekkingen die ze nog tegen kregen. Marian en Freek kwamen tot 1.140 punten, Nicky en Gerrit tot 1.892. Net twee puntjes meer (1.894) haalden Mark en Jan van Waardenburg tegen Adriaan en Frank (1.228).

Maar de absolute winnaars van ronde 1 waren Astrid en Robert. Blijkbaar wil Robert toch zijn mooie beker verdedigen. Arjo en Rien konden er niets tegenin brengen. 784 om 2.198 punten.

Ronde 2

In ronde twee leek het alsof Arjo in een sinterklaasstemming was. Hij wilde vooral de punten bij de tegenpartij houden. Wel aardig natuurlijk, maar voor Dicky minder leuk. Zij kwamen tot 964, terwijl Johan ervoor zorgde dat zijn maatje Mark niet helemaal voor niets uit het Noorden was gekomen. Een mooie pot van 2.038 punten, nul keer nat en wel een pit.

Maar het was niet de hoogste pot van deze ronde. Zo kwamen Albert en Rien tegen Sander en Astrid tot 2.073 punten. Van de zestien potjes eindigden er negen in een natte. Ik zie nog ruimte voor verbetering. Maar de kaap van de duizend punten was gerond, 1.033 voor Astrid en Sander. De hoogste pot was aan de tafel waar familie Ophorst gesplitst was. De oudste variant speelde met Jan van Waardenburg en de jongste met Marian. De laatste twee hebben de pot vast uit hun geheugen gewist. 695 tegen 2.267 is niet best.

Ronde 3

In deze laatste ronde werden de puntenaantallen wat lager. Mark stond er qua puntenaantal na twee ronden nog goed voor maar met Marian kon hij het niet bolwerken tegen Albert en Gerrit (1.302 tegen 1.630). Maar voor al zijn inspanningen kreeg hij toch nog de envelop van de vijfde plaats. Robert en Johan speelden de laatste ronden samen. Voor Robert misschien een beetje jammer want daarmee werd het onmogelijk om Johan in te halen. Op miraculeuze wijze wonnen zij met 1.888 tegen 1.184 van Astrid en Jan Both. En zo zag het er op de helft van de boom nog niet naar uit. John kwam ook op stoom en haalde met Rien 1.811 tegen Marco en Adriaan (1.181). En daarmee voor hem een veilige tweede plaats deze avond.

De absolute winnaar met een paar honderd punten voorsprong op John was Jan van Waardenburg. Solide kaartte hij de laatste pot naar 1.763 en stelde daarmee de overwinning veilig.

Eindstand van de avond

Jan van Waardenburg: 5.924

John Ophorst: 5.637

Johan van de Wijngaard: 5.485

Robert van Oenen: 5.255

Mark Schreuders: 5.234

 

Na twee ronden is het in het algemeen klassement erg spannend. Johan is koploper maar de voorsprong is klein.

Johan van de Wijngaard: 10.653

Jan van Waardenburg: 10.558

Rien Deurloo: 10.423

 

Bedankt allemaal voor jullie aanwezigheid en tot de volgende keer. 

 

Volgende keer 

De volgende kaartavond is op vrijdag 9 december. Start om 20:00, inloop iets daarvoor.  

 

 

 

 

mededelingen

Check onze nieuwsbrief voor het laatste nieuws.

 

Deze week staat de kermis op het parkeerterrein, het aantal parkeerplaatsen is beperkt.

Kom zoveel als mogelijk lopend of op de fiets naar het sportpark.

 

Plastic flessen met etiket inleveren bij de club

Inleveren van Plastic flessen levert geld op voor de club

Vanaf 1 april ook voor blikjes.

 

1 april

08:00 Kantine open

 

21 april

Koningspelen

 

10 juni

Oranje Festival

Leeftijd: JO7 t/m JO11

afgelastingen

Afgelast zijn de wedstrijden van: 

 Peursum 3, 5

klik hier voor meer info

Vacatures

Scheidsrechters

(Informatie te verkrijgen bij de scheidsrechters coördinator Wim Heijkoop)

[FOUNDATION SPONSORS]

Foundation sponsors

 • Adminance Logo
 • Aenr Logo
 • Albert Heijn Logo
 • Brownline Logo_2
 • Electro World Logo
 • Hoogenboezem Logo
 • Logo Asian Delight
 • Nooteboom Logo
 • Peinemann Logo
 • Plein2 Logo
 • Sportcentrum Dordrecht Logo
 • FDV Logo
 • Trust Flexwork Logo
 • Neptune Logo
 • Peinemann Logo_2
 • Adminance Logo_2
 • Aenr Logo_2
 • Albert Heijn Logo_2
 • Brownline Logo
 • Electro World Logo_2
 • Peineman Logo_3
 • Hoogenboezem Logo_2
 • Nooteboom Logo_2
 • Peineman Logo_4
 • Sportcentrum Dordrecht_2
 • FDV Logo_2

LAATSTE NIEUWS - Nieuwe ronde nieuwe kansen

Contact

Voetbal Vereniging Peursum

Sportplein 2 C

3381 LL Giessenburg

0184 - 65 17 19

secretaris@vvpeursum.nl

© 2018 - 2023 | Ontwikkeld door COMMPRO