• Van Noordenne Logo
 • Stout Logo

Verrassing…..ik kom terug van vakantie en er liggen klaverjasformulieren in de brievenbus. En een usb stick met daarop naar alle verwachting de stand. En het betrof hier geen lege formulieren maar met allerlei verschillende handschriften beschreven versies.
Afgelopen vrijdag 14 oktober was het dan weer zover: de eerste klaverjasavond van dit nieuwe seizoen. Helaas kon ik er zelf niet bij zijn vanwege (welkome) verplichtingen in Portugal. Daar was het weer tijd voor de Caniggia Tour (lees: een eerbetoon aan Gerolf de Kreij op een mountainbike met na afloop/tussendoor en soms zelfs vooraf een drankje).

Of het is gekomen door mijn afwezigheid weet ik niet, maar ik zie aan het stapeltje vellen dat er vijf tafels waren. Top om te zien, lekker druk geweest dus. Eigenlijk verbaast het me ook niet, want Freek en ik kregen al ruim van tevoren vragen van een paar fanatiekelingen wanneer het zou beginnen. Afgelopen vrijdag weer dus. Als ik zo de namen doorneem dan is het leuk om te zien dat het weer een bont gezelschap is geweest. Jong en oud, ervaren en minder ervaren. Alleen de voorzitter ontbrak nog. Dus Sander…….

Een verslag maken van de avond kan nog weleens lastig worden als je er zelf niet bij bent geweest, maar ik ga gewoon een poging wagen. Er zijn eenentwintig mensen die weten hoe het echt is gegaan, de rest kan ik alles wijsmaken. En van die eenentwintig zijn er misschien ook wel een paar die alles geloven 😉.  

Ronde 1

In deze ronde worden er drie pitten gespeeld aan drie verschillende tafels. Al in de tweede pot was het raak aan de tafel van John/Adriaan en Astrid/Marco. De mannen kwamen sowieso goed uit de startblokken want de beurt ervoor speelden ze hun tegenstander nat. Onderaan de streep hielden ze 1.754 punten over. Astrid en Marco kwamen tot 1.168. Qua roem hadden laatstgenoemden trouwens wel meer dan de pitspelers. Wonderbaarlijk stokte hun teller bij 160. Dat is natuurlijk niet veel als je een pit hebt gespeeld waarbij er al honderd worden uitgedeeld.
Aan een andere tafel was er eveneens in de tweede beurt een pit. Het waren Albert en Jan van Waardenburg die alle slagen haalden tegen Gerrit Peters en Johan van de Wijngaard. Het was een waar spektakelstuk aan deze tafel. De koppels waren erg aan elkaar gewaagd. De 2.592 standaard punten waren bijna gelijkelijk verdeeld, slechts 6 punten verschil. En toen kwam bij beide kampen nog de roem er bij. En die mocht er zijn, 440 om 510.  Albert en Jan wonnen met 1.809 om 1.733.
De laatste pit van ronde 1 kwam pas in beurt 13. De gelukkigen waren Jan Both en Richard de Koning. ‘Slachtoffers’ waren de dames Both, Marian en Eveline. Voor de rest ging het Jan en Richard aardig voor de wind. Uiteindelijk haalden ze zelfs de meeste punten uit ronde 1: 1.965 punten. Marian en Eveline kwamen tot 1.027 punten wat uiteindelijk ook het laagste was van ronde 1.
Overige uitslagen van ronde 1: Rien/Mark tegen Nicky/Bram: 1.488 – 1.474. Martijn/Dicky tegen Marnik/Kees: 1.036 – 1.796.

Ronde 2

In deze ronde was er één pot die er met kop en schouders bovenuit stak. De uitslag daarvan was extreem. Laag voor de verliezers (waarvan 50% helemaal vanuit Zwaag naar Giessenburg was gekomen om dit kaartfestijn mee te maken) en hoog voor de winnaars. Nicky en Mark kregen vermoedelijk elke beurt maar zeven in plaats van acht kaarten, want als je inclusief roem op 681 komt dan gaat er iets niet goed. Kees en Rien maalden daar niet om. Die spaarden de punten zeer grondig en kwamen tot 2.531 punten. Daarbij zaten 540 ‘roempunten’. Bijna elke beurt was het raak. En drie van de vier beurten waar ze geen roem haalden, betroffen beurten waarin ze Mark en Nicky nat speelden.

Johan en Marco deden het deze ronde ook niet verkeerd met 1.933 punten. Jan van Waardenburg en Richard kwamen slechts tot 1.089 (waarvan 60 roem). Andere uitslagen: Eveline/Adriaan tegen Freek/John: 1.618 – 1.414. Martijn/Marian tegen Bram/Jan Both: 1.434 – 1.618. Marnik/Dicky tegen Astrid/Gerrit: 1.856 – 1.246.   

 

Tussenstand na ronde 2:

Kees: 4.327

Rien: 4.019

Johan: 3.666

Marnik: 3.652

Jan Both: 3.583

 

Ronde 3

De hoogste pot in deze ronde werd gespeeld door Astrid en Dicky tegen ‘jonkies’ Marco en Martijn. Door een grote hoeveelheid roem (en een pit) kwamen zij op 1.804. Marco en Martijn hadden er 1.388. En zo laag was die 1.388 nog niet eens. John en Freek kwamen tot 1.321 tegen Albert/Marian (1.581). Mark en Jan Both tot 1.316 tegen Eveline/Gerrit (1.606). Adriaan en schoonzoon Richard kwamen tot 1.306 tegen Rien/Jan van Waardenburg (1.736).

Ondanks hun hoge pot konden Astrid en Dicky niet meer de top 5 in komen. Marnik had in de laatste ronde een stilstaand nummer. Soms zijn die 1.500 punten best veel en kun je nog opschuiven in het klassement. Maar de ervaren Johan pareerde met 1.502 punten. Rien kwam wel dichterbij aan Kees maar kwam net tekort voor positie nummer 1. Want hoewel Kees geen super beste pot speelde (1.460 met Bram tegen Nicky/Johan), was ook dat voldoende om Rien achter zich te houden.

 

Eindstand

De volgorde is tussen ronde 2 en 3 niet zoals net beschreven niet aangepast. Nieuwe koploper is dus Kees (5.787) met Rien (5.755) als tweede en Johan (5.168) als derde. Marnik kwam net als Rien nog dicht in de buurt van de kaarter voor hem maar kon niet er-op-en-er-over. Jan Both bleef met 4.899 nipt Albert voor.

 

Bedankt allemaal voor jullie aanwezigheid en tot de volgende keer. 

Volgende keer 

De volgende kaartavond is op vrijdag 11 november. Start om 20:00, inloop iets daarvoor.  

 

mededelingen

Check onze nieuwsbrief voor het laatste nieuws.

 

Deze week staat de kermis op het parkeerterrein, het aantal parkeerplaatsen is beperkt.

Kom zoveel als mogelijk lopend of op de fiets naar het sportpark.

 

Plastic flessen met etiket inleveren bij de club

Inleveren van Plastic flessen levert geld op voor de club

Vanaf 1 april ook voor blikjes.

 

1 april

08:00 Kantine open

 

21 april

Koningspelen

 

10 juni

Oranje Festival

Leeftijd: JO7 t/m JO11

afgelastingen

Afgelast zijn de wedstrijden van: 

 Peursum 3, 5

klik hier voor meer info

Vacatures

Scheidsrechters

(Informatie te verkrijgen bij de scheidsrechters coördinator Wim Heijkoop)

[FOUNDATION SPONSORS]

Foundation sponsors

 • Adminance Logo
 • Aenr Logo
 • Albert Heijn Logo
 • Brownline Logo_2
 • Electro World Logo
 • Hoogenboezem Logo
 • Logo Asian Delight
 • Nooteboom Logo
 • Peinemann Logo
 • Plein2 Logo
 • Sportcentrum Dordrecht Logo
 • FDV Logo
 • Trust Flexwork Logo
 • Neptune Logo
 • Peinemann Logo_2
 • Adminance Logo_2
 • Aenr Logo_2
 • Albert Heijn Logo_2
 • Brownline Logo
 • Electro World Logo_2
 • Peineman Logo_3
 • Hoogenboezem Logo_2
 • Nooteboom Logo_2
 • Peineman Logo_4
 • Sportcentrum Dordrecht_2
 • FDV Logo_2

LAATSTE NIEUWS - Verslag klaverjassen: een uitdaging

Contact

Voetbal Vereniging Peursum

Sportplein 2 C

3381 LL Giessenburg

0184 - 65 17 19

secretaris@vvpeursum.nl

© 2018 - 2023 | Ontwikkeld door COMMPRO