• Stout Logo
 • Van Noordenne Logo
 • Logo Rabobank

Klaverjassen – de op een-na-laatste van het seizoen

En dit keer was ik op tijd vond ik zelf. Alleen Jaap stond buiten nonchalant tegen een fiets aan te leunen. Maar ik was eerder dan Cees om de deur te openen naar de kantine waar het spelplezier vanavond zou plaatsvinden. En dat gebeurt niet vaak.

Er waren ’s middags vier tafels ‘gedekt’. Dat leek er één teveel te zijn, want we wilden al starten met exact twaalf man. Maar toen kwamen er opeens nog vier personen door de deur en zo waren we met zestien. Althans….dat dachten we. Het bleek dat er toch één van de vier nog wat koudwatervrees had en niet gelijk in het diepe wilde springen. Vreemd eigenlijk want Milan had in het vorige stukje kunnen lezen dat wij het helemaal niet erg vinden om op een vrijdagavond nog wat extra tips te geven. Dus Milan……de 13e ben je van harte welkom!

Uiteindelijk konden we toch alle vier de tafels gebruiken omdat Nicky zo helder was om even zijn vader te vragen om ons uit de brand te helpen. Dankjewel John.

 

Ronde 1
De dankbaarheid richting John was trouwens van korte duur. Want wat waren de kaarten die hij kreeg slecht (laten we hopen dat het daaraan lag). Samen met Jan van Waardenburg mocht hij acht keer troef maken. Van die acht keer werd slechts twee keer het potje uitgehaald. En als je dan over zestien potten ook maar tot 20 roem komt, dan is het niet gek dat de teller stokt bij 819 punten. En de tegenstand (Frank en Robert) kwam tot 2.063.

Aan een andere tafel was eenzelfde speelbeeld te zien. De twee J’s daar (Jan Both en Jaap Zwakhals) lukte het geen enkele keer om de tegenstanders Rien en Freek nat te spelen, En een pit om de oren bracht de eindstand op 929 tegen 2.163.

Aan de derde tafel zaten twee rookies van de vorige kaartavond. Rookie 1 (Martijn) was gekoppeld aan nestor Adriaan Hoogendoorn en rookie 3 (Nicky) had met Cees Westerhout een ervaren rot als maat. Op de helft van de boom waren het Martijn en Adriaan die nog een voorspong van ongeveer tweehonderd punten hadden. Maar Nicky en Cees wisten de kloof te dichten en met een pit zorgden ze er ook voor dat ze met roem tot 280 kwamen. Einstand: 1.675 om 1.397.

Je zou verwachten dat bij de laatste tafel in ronde 1 er plaats was gereserveerd voor rookie 2 (Gerrit van den Heuvel). Maar Gerrit had andere verplichtingen deze avond. Iets met wijnproeven. Gelukkig voor leermeester Albert Janssen was er een vervanging geregeld, Sjoerd de Boer. Het komt vaak voor dat wanneer je voor de eerste keer komt kaarten je ongelooflijk goede kaarten krijgt. Dat gold in ieder geval dit potje voor Sjoerd. Zijn kaarten waren zo goed dat dat het bijna onmogelijk was voor hem en Dicky om te verliezen (heb ik van horen zeggen). En dat gebeurde dus niet. 1.511 voor Sjoerd en Dicky en 1.381 voor Albert en Marian.

 

Ronde 2
Albert maakte zijn slechte beurt in de eerste ronde gelijk goed. En dat gold ook voor zijn maatje John. Zij gingen geen enkele keer nat tegen Rien en Jan Both en haalden ook nog een pit. 2.001 punten tegen 1.071. Dat was natuurlijk een domper voor Rien die de avond zo goed was begonnen.

Zijn medekoploper na ronde 1 (Freek) ging het niet veel beter af. Samen met Marian kwam hij tot 1.253 tegen Cees en Jan van Waardenburg (1.699). Het verschil werd vooral in het begin gemaakt met slechts 71 punten na vier potjes.

Sjoerd ging verder waar hij geëindigd mee was: winnen. En nu was het samen met Nicky. Zij moesten één keer hun punten inleveren, maar Adriaan en Robert moesten dat drie keer. Eindstand 1.850 om 1.042. Aan de laatste tafel was er een spreekwoordelijke afbraakpot tussen Dicky/Frank en Jaap/Martijn, 1.393 om 1.469. Waar is het stilstaande nummer als je het nodig hebt.

 

Ronde 3
Omdat we met zijn allen steeds langzamer kaarten is ronde 3 ook de laatste ronde. In deze ronde werd al snel duidelijk wie geen prijzen zouden halen vanavond. Jan van Waardenburg had de pech dat hij met mij zat en het geluk niet aan onze zijde was. Als de eerste twee potten er een ‘P’ en een ‘N’ op het scorebriefje staan, zinkt de moed je wel in de schoenen. Dat er uiteindelijk nog 1.207 punten op het papiertje stonden was nog een meevaller. Robert en Marian kwamen tot 1.805. Ietje beter ging het bij Cees en Jan Both. Maar 1.229 is ook niet om over naar huis te schrijven. Jaap en John hielden aan de zestien potjes 1.613 punten over.

Freek kreeg, ondanks de slechte tweede ronde, het gevoel dat er toch nog wat moois te behalen viel deze avond. Hij mocht met Martijn strijden tegen Albert en Adriaan. Dat ging ze goed af getuige de 1.736 punten tegen 1.366. Geen pit, maar toch 340 roem. Knap.

Diezelfde hoeveelheid roem hadden Sjoerd en Nicky ook nadat ze weer met elkaar speelden. En eveneens zonder pit. Die hadden hun tegenstanders Rien en Dicky trouwens wel. Sowieso was dit een spannende pot. Met nog vier potten te gaan stonden Sjoerd en Nicky 100 punten voor maar toen haalden Rien en Dicky hun pit. Bam…weg voorsprong. Blijkbaar zetten dat de eerzuchtige jonge gasten toch op scherp want daarna sloegen zij terug met 141, 162 en 108. Michael van Gerwen zou er blij mee zijn. Eindstand van de pot: Rien/Dicky (1.409) Sjoerd/Nicky (1.773).  

Eindstand van de avond

Er waren deze avond vier prijzen te verdelen. De vier hieronder hadden ruim afstand genomen van de rest en onderling was het nog best spannend. Maar uiteindelijk heeft Nicky de hoofdprijs in ontvangst mogen nemen. Zo hard kan het gaan…vorige maand nog laatste en nu eerste. Sjoerd werd knap derde en Robert doet zijn best om de ons te overtuigen dat hij de beker nog een jaartje mag houden. Ik zal je alvast verklappen: dat mag, wij hoeven hem niet.

De prijzen gingen naar:

1e Nicky Ophorst – 5.298

2e Freek Griffioen – 5.152

3e Sjoerd de Boer – 5.134

4e Robert van Oenen – 4.910

 

Bedankt allemaal voor jullie aanwezigheid en tot de volgende keer.

Volgende keer

De volgende, en laatste kaartavond van dit seizoen, is op vrijdag 13 mei. Start om 20:00, inloop iets daarvoor.

mededelingen

13 augustus

De bar is geopend in de middag vanaf 16:00.

20 augustus

De jeugd start met de training

25 augustus

20.00 Algemene Ledenvergadering (ALV)

27 augustus

Keuken open vanaf 11.00

3 september

12.30 Peursum VR1 - RCD VR1 (beker)

15.00 Peursum 1 - Noordeloos 1 (beker)

15.00 Peursum 2 - Hardinxveld 3 (beker)

 

Check onze nieuwsbrief voor het laatste nieuws.

afgelastingen

Vacatures

[FOUNDATION SPONSORS]

Foundation sponsors

 • Adminance Logo
 • Aenr Logo
 • Albert Heijn Logo
 • Brownline Logo_2
 • Electro World Logo
 • Hak Installatieservice Logo
 • Hoogenboezem Logo
 • Logo Asian Delight
 • Nooteboom Logo
 • Peinemann Logo
 • Plein2 Logo
 • Sportcentrum Dordrecht Logo
 • FDV Logo
 • Trust Flexwork Logo
 • Neptune Logo
 • Peinemann Logo_2
 • Adminance Logo_2
 • Aenr Logo_2
 • Albert Heijn Logo_2
 • Brownline Logo
 • Electro World Logo_2
 • Peineman Logo_3
 • Hak Installatieservice Logo_2
 • Hoogenboezem Logo_2
 • Nooteboom Logo_2
 • Peineman Logo_4
 • Sportcentrum Dordrecht_2
 • FDV Logo_2

LAATSTE NIEUWS - Klaverjassen – de op een-na-laatste van het seizoen

Contact

Voetbal Vereniging Peursum

Sportplein 2 C

3381 LL Giessenburg

0184 - 65 17 19

secretaris@vvpeursum.nl

© 2018 - 2022 | Ontwikkeld door COMMPRO