• Van Noordenne Logo
 • Logo Rabobank
 • Stout Logo

Afgelopen vrijdag werden we weer losgelaten. Door bekende omstandigheden hebben we een aantal maanden niet kunnen kaarten in de kantine, maar die tijd ligt (hopend blijvend) achter ons. En de opkomst was met 17 personen niet eens slecht. En er was nog iets bijzonders…….

Normaal gesproken houden we aan de rechterkant bij de ingang ruimte over voor de looprekken van de deelnemers, maar dit keer werden we verrast door drie ‘jonge’ nieuwelingen die de gemiddelde leeftijd fors naar beneden bijstelden. Dank daarvoor Nicky, Gerrit en Martijn.

Ronde 1
Iets na achten gingen we van start. Onze rookies zaten ieder aan een andere tafel. Vandaag zouden ze ontgroend worden in de Peursum-klaverjascompetitie. Hoewel….het woord competitie is misschien niet passend voor de situatie. De bokaal staat alweer een paar jaar bij Robert op zijn kast en ook dit jaar kan het wel eens zijn dat we geen klassement opmaken. Eerlijk gezegd zijn daar een aantal mensen wel blij mee. Want stel je voor dat je die bokaal in je kamer moet zetten. Het is niet echt een pronkstuk. Maar weer terug naar het kaarten in ronde 1.

Rookie 1 (Martijn) was gekoppeld aan Rien en hun tegenstanders waren Albert en Marian. Direct werden Albert en Marian nat-gespeeld dus dat ging lekker. De tweede beurt was echter vice-versa dus ging het weer gelijk op. Richting het einde liepen Martijn en Rien uit richting een comfortabele overwinning van 1.730 om 1.262. Een pit en de daarbij horende 100 roem hielp daarin ook mee. Het was trouwens mooi om te zien hoe Albert zich ontfermde over ‘tegenstander’ Martijn en deze tips gaf hoe het spel te spelen. Zelfs verzaken door Martijn werd door de vingers gezien door Albert. Misschien speelt daarbij trouwens wel mee dat het werd afgekocht met een rondje drank. Misschien een tip voor ons vlaggenschip om ook te doen bij tegenstanders.

Rookie 2 (Gerrit) had exact eenzelfde start. Eerste pot tegenstander nat en tweede pot zelf nat. En uiteindelijk versloeg hij met Jan Both tegenstanders Mark en Jaap (1.655 om 1.417). Alleen in deze pot geen pit en voor zover ik gemerkt heb als kastelein van ronde 1 ook geen afkooprondje.

Bij de tafel van rookie 3 (Nicky) waren er minder natpotten te bespeuren. Zowel Jan van Waardenburg/Freek als Nicky/Robert gingen maar één keer nat. Nicky en Robert wonnen uiteindelijk wel met 1.549 om 1.423. Robert wil blijkbaar toch zijn kastdecoratie nog niet kwijt.

De laagste puntenaantallen waren te vinden aan de tafel van Gerrit Peters/Dicky Jansen en Cees Westerhout met onze Sliedrechtse postbode. Johan had de afgelopen periode stiekem zitten oefenen met zijn buren vertelde hij, maar hoewel hij won was de puntenscore niet al te hoog (1.456 om 1.436).  

Ronde 2
Als keeper is Nicky gewend om niet veel te wisselen van plek (ik begrijp van zijn teamgenoten dat hij de meeste beweging in een wedstrijd heeft door om te draaien en de bal weer uit het net te vissen). Bij klaverjassen was het vrijdag niet anders. Hij bleef aan dezelfde tafel, en met dezelfde maat. Maar dit keer liep het iets minder goed af. Er werd ruimschoots verloren van Marian en mijzelf (1.266 om 1.776).

Net iets meer punten werden behaald door Martijn en Johan. Zij kwamen tot 1.272. Jaap en Mark wonnen wel van hen met 1.622. Gerrit van den Heuvel kon zijn goede start ook niet doorzetten in de tweede ronde. Samen met Gerrit Peters stokte de teller op 1.387 waar Albert en Rien als tegenstanders 1.585 lieten noteren. Tot het einde bleef het spannend maar de laatste natbeurt gaf de doorslag.

De meeste spanning in deze ronde zat aan de tafel van Cees/Dicky en Jan/Jan. Allebei de team gingen één keer nat en haalden één pit. En de 2.592 punten werden bijna gelijkmatig verdeeld met 1.295 – 1.297. De Jannen hadden echter 30 roem meer en wonnen met 1.577 tegen 1.545.

 

Ronde 3
En toen was het alweer tijd voor de derde (en tegenwoordig) laatste ronde. In deze laatste ronde lagen de scores ver uiteen. Martijn en Nicky speelden de laatste pot samen tegen mijzelf en Gerrit Peters. Na een goede start kwam de klad bij Martijn en Nicky er in en kwamen zij niet verder dan 1.167 (tegen 1.755). Slechts 80 roem werkte in hun geval niet echt mee bij het opkrikken van hun score.

Rien en Gerrit van den Heuvel kwamen tot 1.298 tegen 1.714 voor Marian/Robert. In de pot tussen Johan/Freek en Cees/Mark viel weer een pit te noteren. Een mooie opsteker met 100 roem die er voor zorgde dat Cees/Mark afgetekend wonnen met 1.757 om 1.315.

Eveneens 100 roem staat geschreven bij de laatste beurt op het briefje van de pot tussen Jan Both/Dicky en Albert/Jan van Waardenburg. Alleen staat op die regel niet een P (van Pit) ingevuld maar een V (van Verzaken). En hoewel Albert in de eerste ronde het verzaken van Martijn had vergeven, was hij dat nu geenszins van plan. Deze punten waar hij en Jan van Waardenburg recht op hadden zouden hen ook toekomen en niet zijn vrouw en tegenstander.  Waarschijnlijk vond hij het al erg zat dat Jan Both/Dicky over zestien potjes ruim gewonnen hadden met 1.676 om 1.236.

Eindstand van de avond

Onze nieuwelingen konden niet voor een verrassing zorgen door een prijs weg te kapen. Maar misschien de volgende keer wel. Van de drie had Gerrit nog de hoogste score, gevolgd door Martijn en daarna Nicky. Hopelijk zien we jullie de volgende keer weer! Geeft voor ons ook weer wat afwisseling, al is het maar dan we opeens vrijdag Heineken verkochten op een kaartavond. Dat had ik in al die kaartjaren nog niet meegemaakt.

De strijd om de vierde prijs was hevig maar werd door Marian net verloren met zes puntjes. De prijzen gingen naar:

1e Frank aan de Wiel – 5.081

2e Jan Both – 4.908

3e Mark Schreuders – 4.796

4e Cees Westerhout – 4.758

 

Bedankt allemaal voor jullie aanwezigheid en tot de volgende keer.

Volgende keer

De volgende kaartavond is op vrijdag 8 april. Start om 20:00, inloop iets daarvoor.

mededelingen

13 augustus

De bar is geopend in de middag vanaf 16:00.

20 augustus

De jeugd start met de training

25 augustus

20.00 Algemene Ledenvergadering (ALV)

27 augustus

Keuken open vanaf 11.00

3 september

12.30 Peursum VR1 - RCD VR1 (beker)

15.00 Peursum 1 - Noordeloos 1 (beker)

15.00 Peursum 2 - Hardinxveld 3 (beker)

 

Check onze nieuwsbrief voor het laatste nieuws.

afgelastingen

Vacatures

[FOUNDATION SPONSORS]

Foundation sponsors

 • Adminance Logo
 • Aenr Logo
 • Albert Heijn Logo
 • Brownline Logo_2
 • Electro World Logo
 • Hak Installatieservice Logo
 • Hoogenboezem Logo
 • Logo Asian Delight
 • Nooteboom Logo
 • Peinemann Logo
 • Plein2 Logo
 • Sportcentrum Dordrecht Logo
 • FDV Logo
 • Trust Flexwork Logo
 • Neptune Logo
 • Peinemann Logo_2
 • Adminance Logo_2
 • Aenr Logo_2
 • Albert Heijn Logo_2
 • Brownline Logo
 • Electro World Logo_2
 • Peineman Logo_3
 • Hak Installatieservice Logo_2
 • Hoogenboezem Logo_2
 • Nooteboom Logo_2
 • Peineman Logo_4
 • Sportcentrum Dordrecht_2
 • FDV Logo_2

LAATSTE NIEUWS - Klaverjassen – welke ronde is het eigenlijk?

Contact

Voetbal Vereniging Peursum

Sportplein 2 C

3381 LL Giessenburg

0184 - 65 17 19

secretaris@vvpeursum.nl

© 2018 - 2022 | Ontwikkeld door COMMPRO