• Van Noordenne Logo
 • Stout Logo
 • Logo Rabobank

Klaverjassen – ronde 4

Met 18 man/vrouw lukte het ons om vier tafels te vullen. Onze koploper Eveline kon er helaas niet bij zijn. Dus hoe dan ook zouden we een nieuwe koploper in de competitie gaan krijgen. Jan Bons en Teus Jongkind zagen we deze avond niet via de deur naar binnen gaan. Daarentegen waren we wel weer blij om Jaap te zien en Richard de Koning kwam zijn schoonvader vergezellen. Later op de avond (feitelijk gezien was het trouwens alweer nacht) zou blijken dat Richard naast kaartkwaliteiten ook zangkwaliteiten heeft.

Ronde 1

In de eerste ronde werden er al gelijk grote verschillen gemaakt. Astrid en Dicky hadden de pech dat de kaarten niet meewerkten tegen Mark en Freek. Er waren geen vier cijfers nodig om hun score aan het papier toe te vertrouwen. Mark en Freek kwamen tot 2.040 punten en hadden daarmee een mooie start van de avond. Robert en Jan haalden ook de duizend punten niet tegen Richard en Marian. Deze laatste twee kwamen, mede dankzij een pit en 540 roem, tot 2.257 punten. Dat zou ook gelijk de hoogste pot van de avond zijn. Rik en Adriaan hielden de schade tegen Jaap en Rien nog redelijk beperkt. Want na vier potjes hadden ze slechts 96 punten, maar aan het einde van het velletje mochten toch nog 1.215 punten worden opgeschreven. Jaap en Rien hadden er 1.757. Dat was net iets meer dan Frank en Peter die 1.730 speelden tegen Albert en Gerrit (1.212).

Ronde 2

De hoogste score in de tweede ronde kwam op naam van familie van de Graaf. Zij speelden in deze ronde samen tegen Rik en Richard. Blijkbaar was er thuis wel wat geoefend want ze gingen geen enkele keer nat. Richard en Rik wel drie keer en daarmee was het verschil dan ook gemaakt, 1.941 om 1.101 punten. Net als Astrid herstelde ook Dicky zich van de belabberde score van de eerste ronde. Zij speelde met Freek tegen Gerrit en Adriaan. Die hadden de twijfelachtige eer om de laagste roem van deze avond te halen (20). Nu viel de roem (240) van Freek en Dicky ook wel tegen als je beseft dat er een pit gespeeld is. Maar met 1.803 om 1.049 was het een afgetekende overwinning. Onze importkaarter uit het hoge noorden (Mark) versloeg aan de zijde van Robert Frank en Marian. 1.760 om 1.432 waarbij het verschil vooral gemaakt werd met de roem. De eerste pot van Mark was eveneens al goed dus misschien was dit de avond om de relatief slechte score van de vorige avond weg te poetsen. Nadat we hem de eerste ronde rust hadden gegeven zodat hij even kon bijkomen van de drukke kerstperiode qua bezorging, mocht Johan in de tweede ronde in actie komen. Hij en Jan haalden 1.654 punten en wonnen van Kees en Jaap. Na twaalf potjes lag het nog dicht bij elkaar maar daarna zetten Johan en Jan de versnelling in.

Ronde 3

De strijd om de hoogste pot in deze ronde was erg spannend. Uiteindelijk ging deze eer naar Johan en Mark die met 1.858 punten wonnen van Rik en Freek (1.134). De winkansen van Freek voor deze avond gingen daardoor fors naar beneden. Hij stond er na twee ronden zo goed voor, maar door deze score werd hij links en rechts ingehaald. Met 1.843 punten hadden Richard en Rien eveneens een hoge pot. Kees en Peter haalden 1.149. Na ronde drie was duidelijk dat het niet de avond van Gerrit en Adriaan zou worden. Ze speelden nu twee boompjes met elkaar maar er was nauwelijks een stijgende lijn in te zien. Als je de kaarten niet krijgt dan is het lastig punten sprokkelen zullen we maar zeggen. Robert en Marian wonnen met 1.771 om 1.131. De ladies (Dicky en Astrid) konden niet opboksen tegen Albert en Jaap. Het werd 1.323 om 1.739.

Na drie ronde was er de volgende tussenstand: Mark (5.658), Marian (5.460), Richard (5.201), Rien (5.100) en Johan (5.012).

Ronde 4

Een verschil van minder dan tweehonderd punten zou normaal gesproken toch wel overbrugbaar moeten kunnen zijn. Maar in de deze ronde zouden er geen grote verschillen worden gemaakt. De laagste score was 1.406 en de hoogste 1.566. De laagste was voor Mark en Rik tegen Johan en Rien die gelijk ook de hoogste hadden. Rien wipte daarmee wel net over Richard heen in de eindstand. Een derde plaats zou hem toekomen. Freek en Kees wonnen van Peter en Dicky. Een prijs deze avond zat er voor beiden niet in, maar voor het algemeen klassement doet Freek wel goede zaken. Aan de tafel van Gerrit/Marian en Richard/Jan kwam geen van de koppels boven de vijftienhonderd punten. Bij lange na zelfs niet. Maar voor Richard was de score voldoende voor een vierde plaats. Toch leuk zo’n aanmoedigingsprijs voor als je weer een keer komt kaarten. En ondanks dat dit voor Marian de laagste pot was, leverde het toch een tweede prijs voor de avond op en als kers op de taart de koppositie in het totaalklassement zodat deze toch in de familie blijft. De eerste prijs van de avond ging naar onze importkaarter uit het noorden. Een terecht overwinning trouwens.

Eindstand van de avond: Mark (7.064), Marian (6.871), Rien (6.666) en Richard (6.632). De tussenstand in de competitie is als volgt: Marian Both (25.985), Johan van de Wijngaard (25.684), Freek Griffioen (25.122) en Mark Schreuders (25.118).

De volgende kaartavond is 14 februari! Tot dan.

 

mededelingen

Zaterdag 28 november speculaaspoppen verkoop! 

afgelastingen

Vacatures

Wij zijn op zoek naar jou!

[FOUNDATION SPONSORS]

Foundation sponsors

 • Adminance Logo
 • Aenr Logo
 • Albert Heijn Logo
 • Electro World Logo
 • Hak Installatieservice Logo
 • Hoogenboezem Logo
 • Logo Asian Delight
 • Nooteboom Logo
 • Peinemann Logo
 • Plein2 Logo
 • Sportshop Vlot Logo
 • FDV Logo
 • Trust Flexwork Logo
 • Neptune Logo
 • Peinemann Logo_2
 • Adminance Logo_2
 • Aenr Logo_2
 • Albert Heijn Logo_2
 • Electro World Logo_2
 • Peineman Logo_3
 • Hak Installatieservice Logo_2
 • Hoogenboezem Logo_2
 • Nooteboom Logo_2
 • Peineman Logo_4
 • Sportshop Andre Vlot_2
 • FDV Logo_2

LAATSTE NIEUWS - Klaverjassen – ronde 4

Contact

Voetbal Vereniging Peursum

Sportplein 2 C

3381 LL Giessenburg

0184 - 65 17 19

secretaris@vvpeursum.nl

© 2018 - 2020 | Ontwikkeld door COMMPRO