• Logo Rabobank
 • Van Noordenne Logo
 • Stout Logo

Vrouwen aan de top

Ook de tweede kaartavond trok weer voldoende deelnemers. Met tweeëntwintig kaarters konden we vijf tafels vullen. En de twee stilstaande nummers hadden dan genoeg tijd om iedereen tijdens deze uitputtende sportieve aangelegenheid te voorzien van een natje. Hoewel….klaverjassers hebben natuurlijk liever geen natje.

De vorige kaartavond waren we wat uit de tijd gelopen dus we gingen snel van start. In de eerste ronde werd er hoog gekaart. Met 2.337 punten hadden Eveline en Dicky de hoogste score. En dan waren ze nog wel twee keer nat gegaan. Maar twee pitten en 500 roem maakte een hoop goed. Bij hun tegenstanders, Rien en Astrid, liep het wat minder goed. Zij haalden welgeteld twee keer hun eigen spelletje binnen. De rest waren ‘natten’. Ook de postbode en Robert Both haalden meer dan tweeduizend punten. En dat zelfs met drie pitten. Aan het eind van de avond zou dit Johan trouwens geen prijs opleveren. Maar dat is eigenlijk ook niet gek. Er is maar één kaartavond die telt voor hem en dat is de avond van het boutkaarten.

Onze nieuwkomer Geja werd gelijk in het diepe gegooid en mocht met kaartgrootheid Peter kaarten. Tegenstanders waren Jan Bons en Adriaan Hoogendoorn. Ervaring genoeg dus aan tafel. Het duurde even voordat Geja doorhad dat het de bedoeling was dat je meer dan 81 punten moest binnen hengelen. De eerste drie keer ging ze nat. Maar zoals we haar kennen wel met een glimlach. En de vierde keer ging uitstekend en werden 124 punten binnengehaald. Helaas voor Geja en Peter was de optelling onderaan het papier bij de tegenstanders toch ruim 700 punten hoger.   

De koplopers na ronde 1 mochten gezamenlijk in ronde twee hun barkunsten lasten zien. En hoewel in het begin onwennig werd Eveline zeer handig met de tap. Gewoon volledig opentrekken dan krijg je niet teveel schuim. Voor beiden dus 1.500 punten in deze ronde. Daarmee liepen ze trouwens nog uit op achtervolgers Robert en Johan want die kwamen los van elkaar niet boven de 1.500 punten uit. Robert speelde samen met Freek een afbraakpartij tegen Frank en Teus. Een pot om snel te vergeten. Astrid herstelde van de zwakke eerste ronde door met Marian 2.057 punten te halen. Dit ging ten koste van Albert en Suzanna. Dat was de tweede nieuwkomer van de avond naast Geja. De eerste ronde mocht ze als (niet onverdienstelijke) barvrouw kijken naar de verrichtingen van anderen. Maar in het ‘echie’ ging het nog niet zoals ze het zou willen. Maar gelukkig zou daar later op de avond verandering in komen.

In de derde ronde waren er opvallend weinig grote uitslagen. De teams waren gewaagd aan elkaar. Alleen Suzanna en Teus namen wat afstand van Jan van Waardenburg en Peter. 1.762 om 1.330 punten. De verschillen aan de overige tafels waren 72, 12, 4 en 0 punten verschil. Ja ook dat laatste gebeurd dus wel eens na zestien potten. Eveline en Jan Bons haalden exact hetzelfde puntenaantal als Geja en Marian. Na drie boompjes stonden er drie dames op kop, te weten Marian, Dicky en Eveline. Het onderlinge verschil was gering dus het kon nog alle kanten op. Het was in ieder geval duidelijk dat er een vrouw met de schitterende hoofdprijs van de avond naar huis zou gaan.

En naast de hoofdprijs werd in ronde vier duidelijk dat ook de poedelprijs naar een vrouw ging. Geja werd op de valreep nog voorbijgestreefd door Rien. En we zijn eigenlijk niet gewend van Rien dat hij onderaan staat. De vorige avond liep het ook niet zo lekker bij hem dus we kunnen denk ik wel spreken van een vormcrisis. Gelukkig heeft hij nog een maand om hier aan te werken. Peter won de onderlinge strijd in de vierde ronde van vrouw Astrid. Eveline die samen met Astrid kaartte haalden in de vierde ronde genoeg punten om in ieder geval de derde prijs veilig te stellen. Tweede werd Marian die samen met Robert Both weliswaar verloor van Freek en Rik, maar voldoende marge overhield op haar schoondochter. Een mooie tweede plaats. Eerste werd Dicky Janssen. En daar moest ze hard voor vechten. Suzanna en Teus waren de tegenstanders en die hadden in ronde 3 ook al samengespeeld. En dat was te zien want in de eerste twaalf potten was aan hun kant geen ‘nat’ te zien. En pot dertien gingen Dicky en Kees nat. De hoop op de eindoverwinning zou al wel een beetje zijn weggezakt op dat moment gok ik, maar uiteindelijk capituleerden Teus en Suzanna toch. Twee keer gingen zij nat en met 80 punten verschil verloren zij.

De eindstand van de avond: Dicky Janssen(6.976), Marian Both (6.842), Eveline Both (6.814), Mark Schreuders (6.549) en Hans van der Haven (6.489). Hé wacht eens even. Die naam ben ik helemaal niet tegengekomen op de scoreformulieren en over het algemeen is Hans ook niet iemand die je op zo’n avond over het hoofd ziet. Vorige avond waren er al punten door elkaar gehaald. Gaat het nu ook al mis met namen? Enig recherchewerk verduidelijkte de zaak. Hans was een weekend golven en had stroman Robert Both gezonden om punten voor hem te sprokkelen. En niet eens onverdienstelijk want de eerste avond van Hans was niet zo best. Gelukkig is deze truc doorzien.

De tussenstand in de competitie is als volgt: Robert van Oenen (13.466) , Rik van de Bos (13.411), Eveline Both (13.088), Gerrit Peters (12.859) en Teus Jongkind (12.709). De volgende kaartavond is  6 december! Tot dan.

mededelingen

afgelastingen

Vacatures

Wij zijn op zoek naar jou!

[FOUNDATION SPONSORS]

Foundation sponsors

 • Adminance Logo
 • Aenr Logo
 • Albert Heijn Logo
 • Brownline Logo_2
 • Electro World Logo
 • Hak Installatieservice Logo
 • Hoogenboezem Logo
 • Logo Asian Delight
 • Nooteboom Logo
 • Peinemann Logo
 • Plein2 Logo
 • Sportcentrum Dordrecht Logo
 • FDV Logo
 • Trust Flexwork Logo
 • Neptune Logo
 • Peinemann Logo_2
 • Adminance Logo_2
 • Aenr Logo_2
 • Albert Heijn Logo_2
 • Brownline Logo
 • Electro World Logo_2
 • Peineman Logo_3
 • Hak Installatieservice Logo_2
 • Hoogenboezem Logo_2
 • Nooteboom Logo_2
 • Peineman Logo_4
 • Sportcentrum Dordrecht_2
 • FDV Logo_2

LAATSTE NIEUWS - Vrouwen aan de top

Contact

Voetbal Vereniging Peursum

Sportplein 2 C

3381 LL Giessenburg

0184 - 65 17 19

secretaris@vvpeursum.nl

© 2018 - 2021 | Ontwikkeld door COMMPRO