Klaverjassen – ronde 6

Deze avond was een aantal mensen verhinderd. Dat maakte dat we één van de vijf gedekte tafels onbenut lieten. En met een belletje naar Piet de Groot zorgden we er voor dat we geen stilstaande nummers hadden.

Ronde 1

Twee personen begonnen de avond zeer goed, namelijk Peter en Jaap. Hun puntenaantal paste nauwelijks op het briefje. 2.356 punten. En dat nadat ze de eerste pot gelijk nat gingen en 90 roem tegen hadden. Dat was echter het laatste wapenfeit van hun tegenstanders Johan en Gerrit. Die moesten lijdzaam toezien hoe Peter en Jaap de punten aaneen bleven rijgen. En dat ze zelf zes van de acht keer nat gingen werkte ook niet mee. Zou de op hand zijnde fusie tussen PostNL en Sandd dan toch iets doen met onze postbode?

Op gepaste afstand haalden Freek en Adriaan 1.945 punten in de eerste ronde. Zij waren ook de enigen deze eerste ronde die al hun eigen potten haalden. Arjo en Frank waren hun tegenstanders en die kwamen slechts tot 1.147 punten. Een natbeurt vanwege verzaken zorgde er definitief voor dat de onderlinge strijd deze pot snel beslist was. Ook Kees en Jan van Waardenburg haalden met 1.736 nog een nette score.

Ronde 2

De hoogste pot was voor Gerrit Peters en Kees Westerhout, 2.059 punten. Niet nat gaan en een pit halen is een goede manier om zo’n hoog puntenaantal te krijgen. Rien en Jan kwamen tot 923 punten. Zou dit een wat mindere dag worden voor Rien, onze runner-up in de tussenstand van de competitie? Ook slechts 40 roem na 16 potten, het absolute dieptepunt van de avond. Frank en Arjo speelden wederom samen. Het ging iets beter dan de vorige ronde, maar met 1.358 nog steeds te weinig om te winnen van Johan en Piet die 1.614 haalden. De winnaars van de eerste ronde, Jaap en Peter, speelden nu tegen elkaar. Deze titanenstrijd werd nipt gewonnen door Jaap. Samen met Adriaan kwam hij tot 1.528, Peter en Freek tot 1.514.

Ronde 3

De scores leken wat terug te lopen naarmate de avond vorderde. De hoogste pot was nu 1.960 en werd gehaald door Rien en Astrid. Zij wonnen van Kees en Jan die tot 1.022 kwamen. De tweeduizend had gehaald kunnen worden als Rien en Astrid niet hun laatste pot nat waren gegaan. Peter was ook deze derde pot goed bezig. Hij kwam tot 1.748. Er zat een sterk dalende lijn in zijn scores dit seizoen. Hij stond zesde in de competitie, maar waarschijnlijk wil hij wat plaatsen klimmen en meer in de richting van zijn vrouw Astrid komen. De enige pit in deze ronde werd gehaald door Arjo en Jaap. Maar daar stonden ook vijf natjes tegenover.

Tussenstand na ronde 3

De voorlopige tussenstand na ronde drie was: Peter (5.618), Jaap (5.238) en Freek (5.037).

Ronde 4

Peter ging in ronde vier gelijk goed van start. Hij speelde met Gerrit Zwijnenburg tegen Gerrit Peters en Robert. Na acht potten was het 1.060 om 236. Daarna waren Gerrit en Robert warm gespeeld en speelden ze Peters team nog drie keer nat. De eindstand: 1.664 om 1.218. Toch nog een mooie comeback, maar te weinig om de pot te winnen. Inlopen op zijn vrouw Astrid deed Peter niet deze ronde, want zij haalde 1.703 punten met Johan. Jan en Jaap haalden 1.159. Aan de tafel waar Piet en Freek tegen Teus en Rien speelden was de meeste spanning. Beide duo’s gingen regelmatig nat. Freek en Piet trokken aan het langste eind met 1.759 om 1.333.

Eindstand van de avond

Er waren deze avond vier prijzen te verdelen. De eerste prijs is overduidelijk naar de sterkste van de avond gegaan.

1Peter van de Graaf 7.282

2Freek Griffioen 6.796

3e  Kees Westerhout 6.590

4e  Astrid van de Graaf 6.497

Tussenstand in de competitie na zes ronden

Het is stuivertje wisselen in de top. Nu is Astrid opgeklommen naar de eerste plaats. Robert en Rien zijn een plaats gedaald, net als Teus. Peter maakt weer zijn comeback in de top vijf.

1e Astrid van de Graaf: 37.558

2e Robert van Oenen: 37.210

3e Rien Deurloo: 37.116

4e Peter van de Graaf: 36.744

5e Teus Jongkind: 36.392

Allemaal bedankt voor het meespelen en tot de volgende keer op 12 april; 2019.


11 okt 2019
Klaverjassen
 • 08 nov 2019
  Klaverjassen
 • 09 nov 2019
  Oktoberfest
 • 06 dec 2019
  Klaverjassen
 • 20 dec 2019
  Boutkaarten
 • 10 jan 2020
  Klaverjassen
 • 14 feb 2020
  Klaverjassen
 • vvPeursum