Ronde 4 – klaverjassen: een vliegende start

Afgelopen vrijdag is de vierde ronde van de competitie gespeeld. We hadden een luxeprobleem. Na een aantal avonden waarin er met moeite drie of vier tafels werden gehaald, hadden we nu 21 deelnemers. Dat betekende dus vijf tafels en een barman/-vrouw. Alle ingrediënten voor een mooie avond waren er dus.

Ronde 1

Van meet af aan werd er serieus gekaart. Gerrit Peters en Teus speelden de eerste pot een pit tegen Kees en Jaap. Blijkbaar waren die daarvan zo van slag dat ze niet verder kwamen dan 808 punten, mede dankzij zes natjes. Gerrit en Teus kwamen tot 2.194 punten. Ondanks die hoge score liepen ze echter niet veel uit op Jan van Waardenburg en Robert van Oenen. Ook zij starten met een pit, maar gingen twee keer nat. Zij kwamen tot 2.007 tegen 1.115 voor Adriaan en Mark. De derde pit van deze ronde werd gespeeld door Rien en Dicky. Zij kwamen tot 1.793.

Ronde 2

De helft van de winnaars van de eerste ronde had een aanzienlijk slechtere tweede ronde. Zo haalden Gerrit Peters , Rien Deurloo en Jan van Waardenburg tussen de twaalf en veertienhonderd punten. Teus, Robert en Dicky bleven wel in dezelfde versnelling doorgaan.

De meeste roem haalden Jaap en Robert. Zij kwamen tot 450 roem mede dankzij een pit tegen Rien en Eveline. Hun eindtotaal was 1.900 en dat was de hoogste pot van de tweede ronde. Daarachter kwamen Frank en Albert met 1.856 en ook een pit tegen Peter en Marian. Dit kwam mede omdat Peter zo aardig was om elke keer goed te delen en de azen aan de tegenstander te geven. De laatste pit werd behaald door Johan en Dicky die daarmee Richard de Koning en Jan Both versloegen.

Ronde 3

Uit de derde ronde bleek wel dat het meeste kruit al in het begin van de avond verschoten was. De punten gingen weer omlaag. Adriaan en Mark haalden de hoogste score met 1.876 punten. Astrid en Richard konden daar slechts 1.126 tegenin brengen. Johan en Albert kwamen op 1.719 punten omdat hun tegenstander in de vijftiende pot het idee hadden opgevat om geen enkel punt te halen. Dit was natuurlijk niet zo handig want daarmee kregen hun tegenstanders er 100 extra cadeau. Rien en Peter hadden de twijfelachtige eer om ondanks een pit toch ruimschoots te verliezen van Jan Both en Dicky Jansen.

Tussenstand na drie ronden:

Na drie ronden was het spannend in de top. Teus Jongkind: 5.380, Albert Jansen 5.321 , Dicky Jansen 5.238, Robert van Oenen 5.217.

Ronde 4

Dicky was de eerste die van het podium wegviel. Ondanks dat zij net als in de derde ronde met Jan Both speelde kwam ze slechts tot 1.198 punten. Albert had een onmogelijke opgave om Teus in te halen omdat hij samen met Teus speelde. Mede dankzij 410 roem wonnen zij ruim van Jan van Waardenburg en Frank. Peter speelde samen met Adriaan een goede pot. Tegen Gerrit Peters en Johan haalden zij 1.735 punten. Marian en Rien haalden met 1.836 de hoogste score van deze ronde tegen Mark en Richard. Deze vrijdag zou niet de beste vrijdag van onze kampioen Mark zijn. En omdat hij al een avond gemist heeft kan hij deze lage score niet wegstrepen. Hij zal dus aan de bak moeten om zijn titel te verdedigen. De meest bijzondere pot deze ronde was tussen Jaap/Astrid en Robert/Freek. De laatsten gingen als een malle uit de startblokken met 575 en 300 roem na vier potten. Na acht potten hadden Jaap en Astrid de achterstand qua punten alweer ingehaald en na zestien potten hadden zij ruim tweehonderd punten meer. Maar dankzij de roem gingen Robert en Freek toch uiteindelijk als winnaar van tafel.

Eindstand van de avond

Teus Jongkind: 7.112

Albert Jansen: 7.053

Robert van Oenen: 6.846

Dicky Jansen: 6.436

Freek Griffioen: 6.278                   

De tussenstand in de competitie na vier ronde is als volgt:

Rien Deurloo: 25.512

Robert van Oenen: 25.271

Astrid van de Graaf: 24.177

Peter van de Graaf: 24.149

Gerrit Peters: 24.129

Allemaal bedankt voor het meespelen en tot de volgende keer op 8 februari 2019.


11 okt 2019
Klaverjassen
 • 08 nov 2019
  Klaverjassen
 • 09 nov 2019
  Oktoberfest
 • 06 dec 2019
  Klaverjassen
 • 20 dec 2019
  Boutkaarten
 • vvPeursum