Om het niet al te voorspelbaar te maken vond de klaverjasavond in december niet op de tweede vrijdag maar op de eerste vrijdag plaats. Gelukkig waren er genoeg mensen die dat wisten waardoor we uiteindelijk vier tafels gevuld kregen. Daar was wel een extra belletje voor nodig want bij de start hadden we vijftien man. En dat is drie stilstaande nummers teveel. Maar gelukkig was Jan Both bereid om mee te kaarten.

 

Boompje 1

De eerste boom was voor twaalf personen middelmatig. Zij scoorden rond de vijftienhonderd punten. Alleen Peter en Kees staken daar bovenuit. Zij haalden 1.832 punten en hun tegenstanders Jan en Frank slechts 1.080. Vooral het eindschot van Peter en Kees was goed. Pitten waren er in deze eerste ronde niet te vinden.

 

Boompje 2

In deze ronde werden de verschillen groter en waren er ook drie pitten. Deze waren allemaal in dezelfde pot gespeeld. Mark en Astrid namen het in deze pot op tegen Peter en Teus. De goede start van Peter kon hij niet doorzetten in ronde 2. Hij moest lijdzaam toezien hoe Mark en Astrid tot boven de tweeduizend punten kwamen. Zelf haalden ze de twaalfhonderd niet. Net als de beide Gerrits die samen speelden en Robert en Marian. Deze laatste verloren ruim van Adriaan Hoogendoorn en Jan van Waardenburg.

 

Boompje 3

De kaap van tweeduizend punten werd in deze ronde niet behaald maar wederom had Mark met 1.735 een hoge score. Hij speelde samen met Peter die deze avond ups-and-downs zou hebben. Gerrit P. en Jan Both hadden deze ronde mede dankzij twee pitten de hoogste score, 1.786. Dit ging ten koste van Rien en Astrid.

Na ronde 3 was de tussenstand als volgt:

Mark Schreuders: 5.270, Kees Westerhout: 5.173, Jan Both: 4.966.

 

Boompje 4

In deze ronde kwam er geen verschil meer in de rangschikking. Sterker nog, Mark liep nog iets uit met zijn pot van 1.557. Dat deed hij tegen Jan die met zijn 1.415 ook Kees niet meer kon bedreigen. Vanuit de achterhoede probeerden Rien en Robert met 1.908 wel op te stomen maar hun achterstand was als gevolg van een eerdere lage score enorm. De podiumplaats voor Jan kwam niet in gevaar. Robert werd vierde en Rien zevende. Daartussen zat de familie van de Graaf, waarbij Peter zijn vrouw netjes voorliet. Hoogtepunt van deze ronde was het voorkomen van een pit door het behalen van een slag zonder punten 😉 De eindstand van de avond was:

Mark Schreuders: 6.827

Kees Westerhout: 6.523

Jan Both: 6.381

Na drie avonden is er de volgende (qua positie ongewijzigde) tussenstand:

Rien Deurloo: 19.253

Astrid van de Graaf: 18.913

Peter van de Graaf: 18.488

De volgende kaartavond is 21 december 2018, aanvang 20:00. Het is dan boutkaarten met prijzen. Tot dan en iedereen die geweest is alvast bedankt voor jullie aanwezigheid.

 

Ronde 3 Klaverjas


01 juni 2019
Toernooien
 • 15 juni 2019
  De Kreij Wedstrijd VE
 • 21 juni 2019
  Penalty Bokaal
 • 21 juni 2019
  Tentenkamp
 • 22 juni 2019
  Oud VR1 - Nieuw VR1
 • 22 juni 2019
  Slotdag
 • vvPeursum