Iets later dan normaal bij deze nog even een terugblik op de twee kaartavonden die hebben plaatsgevonden in oktober en november.

Ronde 1 - 12 oktober 2018

Dit was de eerste kaartavond van het nieuwe seizoen. Deze avond paste niet lekker in alle agenda's. Zo was het volledige podium van vorig seizoen niet in staat om deze avond bij te wonen. Maar met zestien aanwezigen was het voldoende om vier tafels te vullen. Twee spelers die niet zo vaak mee doen, Piet de Groot en Peter Both zorgden er voor dat er geen stilstaande nummers waren. Daarvan ging Peter gelijk goed van start in ronde 1. Ondanks een "natje" in de eerste beurt versloeg hij samen met Dicky de tegenstanders Jan van W. en Gerrit Z. En de 400 roem zorgde er voor dat de 1.861 de hoogste score was van ronde 1. De andere Gerrit in het gezelschap (Peters) kwam samen met Rien tot 1.765 punten dankzij veel roem. Met hun score stonden zij drie en vier.

In ronde twee moest Peter het opnemen tegen zijn moeder. Dit leverde verlies op. Marian en Kees haalden 1.753 punten, het hoogste van ronde 2. Arjo en Gerrit Z. en Freek en Rien haalden eveneens meer dan zeventienhonderd punten.

In ronde drie waren de kansen omgekeerd. Een aantal verliezers van ronde 2 haalden nu meer dan achttienhonderd punten. En Marian Both scoorde zowel in ronde 2 als 3 goed. Dit maakte dat er voorafgaande aan ronde 4 de volgende tussenstand was:

Peter Both: 5.077, Marian Both: 5.052, Dicky Jansen: 5.020.

En toen kwam ronde 4. In ronde vier werden de hoogste potten van de avond gespeeld. Dit goed niet voor Kees, Dicky, Freek en Teus. Zij haalden slechts een score met drie cijfers. Marian en Robert haalden wel vier cijfers maar nog steeds ruim minder dan een stilstaand nummer. Bij Peter van de Graaf, Rien, Astrid en Peter Both begon hun score met een twee. Astrid en Peter haalden zelfs 2.159. Dit maakte dat Peter de hoogste score van de avond had. De eindstand van de avond was:

Peter Both: 7.236

Rien Deurloo: 6.603

Astrid van de Graaf: 6.401


Ronde 2 - 9 november 2018

Op de tweede kaartavond lukte het niet om vier tafels te vullen. We kwamen tot drie tafels en twee stilstaande nummers. Met de versnaperingen tijdens het kaarten zou het dus wel goed komen vanavond. Het podium van het vorig seizoen was ook weer aanwezig. Zij hadden wat goed te maken.

In de eerste ronde hadden Johan en Freek het vizier nog niet op scherp. Zij haalden slechts 880 punten tegen Frank en Robert die met 1.972 de hoogste score hadden in deze ronde. Hierna volgden Astrid en Mark en Peter en Jaap. Bij deze laatste twee kwam dat vooral door meer dan driehonderd roem.

Het zou niet de dag worden voor Johan bleek in ronde twee. Hij haalde slechts 1.155 met Gerrit Z. Rien en Jaap scoorden als tegenstanders met 1.887 het hoogste van ronde 2. Gerrit P. en Mark haalden ook meer dan achttienhonderd.

In ronde 3 zouden de onderlinge verschillen groter worden. Sterker nog: het verschil na drie potten tussen de nummer 1 en de laatste bedroeg meer dan 2.500 punten. Jaap stond bovenaan omdat hij samen met Kees 2.067 punten haalde. Freek knokte zich terug in de avond met 1.937 punten. Aan de derde tafel haalden Frank en Rien 1.764 punten. Na ronde 3 was er de volgende tussenstand.

Jaap Zwakhals: 5.582, Frank aan de Wiel: 5.236, Rien Deurloo: 5.151.

De loting van ronde 4 zorgde er voor dat Rien Jaap niet meer zou kunnen inhalen. Zij speelden tegen elkaar. Tegen Johan en Mark speelden zij een heuse afbraakpot. Inclusief roem had geen van beide de vijftienhonderd punten gehaald. Toch maakte dat voor beiden niet uit omdat Frank samen met Astrid niet verder kwam dan 1.172. Peter en Kees haalden er 1.860, de hoogste score van ronde 4. Kees haalde hiermee het podium deze avond. De eindstand van de avond was:

Jaap Zwakhals: 7.061

Rien Deurloo: 6.630 (bijna gelijk aan de eerste avond!)

Kees Westerhout: 6.445

Na twee avonden is er de volgende tussenstand:

Rien Deurloo: 13.233

Astrid van de Graaf: 12.670

Peter van de Graaf: 12.401

De volgende kaartavond is 7 december 2018, aanvang 20:00. Tot dan en iedereen die geweest is alvast bedankt voor jullie aanwezigheid.

 

klaverjas avond


11 okt 2019
Klaverjassen
 • 08 nov 2019
  Klaverjassen
 • 09 nov 2019
  Oktoberfest
 • 06 dec 2019
  Klaverjassen
 • 20 dec 2019
  Boutkaarten
 • vvPeursum