Met dertien man en vrouw gingen we van start met ronde 5 van de klaverjascompetitie. Teus en Peter van de Graaf waren er vandaag niet bij. Het aantal deelnemers dat minimaal 7 van de 8 kaartavonden bijwoont is hiermee verder verkleind naar 11.


Koploper Mark speelde in de eerste pot samen met Jan Both tegen Kees Westerhout en Freek. Zonder nat te gaan en met twee pitten kwamen Mark en Jan tot 1.808 punten. Gerrit Peters en Eveline haalden een hoger resultaat met 1.958. Jan van Waardenburg en Robert van Oenen haalden net iets meer dan duizend punten. Aan de derde tafel speelden Gerrit Zwijnenburg en Marian Both tegen Rien en Johan. Gerrit en Marian gingen furieus van start en haalden in de eerste vier potten bijna 600 punten. Daarna vlakte het wat af maar toch haalden zij nog 1.696 punten. Dat had Gerrit ook nodig want ’s middags had hij nog verkondigd dat hij wel even de hoofdprijs op zou halen.


Het tweede boompje mocht ik ook meedoen. Het eerste had ik gefungeerd als barman, die door de anderen veelvuldig gebruikt werd. Na driekwart stonden we op 643 tegen 1.301 punten voor de tegenstanders. Gelukkig hadden we een mooi eindschot waardoor we uiteindelijk nog bijna 1.500 punten haalden. Onze tegenstanders, echtpaar Both haalde 100 punten meer. Aan de andere twee tafels werden de punten net als bij ons redelijk eerlijk verdeeld over de deelnemers.


Dat was in ronde drie niet het geval. Kees Westerhout en Jan van Waardenburg gingen maar één keer nat en speelden er ook een pit bij. Dit resulteerde in 1.730 punten. Freek en Gerrit Zwijnenburg waren hun slachtoffers. Mark speelde zijn slechtste potje gedurende dit gehele seizoen. Helaas voor Rien was hij hier lijdend voorwerp als maat. Gerrit Peters en Marian Both haalden 1.735 punten. De derde tafel had echter de grootste uitslag. Daar speelde ik met Jan Both tegen Eveline en Robert van Oenen. Ondanks ons goede begin stortten Jan en ik compleet in. Door de roem haalden we net de duizend punten. Robert en Eveline haalden meer dan tweeduizend punten.

Eveline trok in de vierde ronde deze vorm door. Samen met Robert haalde ze 1.705. Gerrit Peters en Freek kwamen tot 1.177. Toch is er wel wat vreemds met deze uitslag als ik nu twee dagen later het formulier bekijk. Freek en Gerrit zijn nat gegaan in een pot die gespeeld zou moeten zijn door Eveline en Robert. Wat zou hier aan de hand zijn geweest? Rien en Johan speelden tegen Jan van Waardenburg en Gerrit Z. Rien en Johan wonnen met 1.716. Aan de laatste tafel viel menigmaal de term schoendoos. Zoeken via google met term klaverjassen levert geen resultaat op. Maar de term impliceert dat je van alle soorten twee kaarten hebt. En dat is niet makkelijk kaarten, zeker niet bij het maken van troef. Mark en Kees hadden er geen problemen mee. Zij haalden met gemak 1.900 punten, terwijl Jan en ik de duizend niet konden halen. Uit de laatste twee ronden samen haalden we dus minder dan tweeduizend punten. Wij eindigden daarmee onderaan in de stand van de avond.


De drie prijzen die er wel waren gingen naar: Marian (derde prijs), Mark (tweede prijs) en Eveline (eerste prijs). Het verschil tussen twee en drie was met één punt minimaal. Gerrit zou trouwens als achtste eindigen dus de grootspraak ’s middags heeft niet geleid tot daadwerkelijke daden.

De tussenstand in de competitie is als volgt:

1 . Mark Schreuders  32.693
2. Gerrit Peters  30.472
3. Rien Deurloo  29.672
4. Johan van de Wijngaard  29.650
5. Robert van Oenen  29.105

 

Volgende ronde: vrijdag 9 maart 2018

Klaverjassen 2018 02 2 min

Klaverjassen 2018 02 3 min

 


09 juni 2018
Toernooien
 • 16 juni 2018
  Toernooien
 • 18 juni 2018
  Ouder-Kind voetbal
 • 19 juni 2018
  Ouder-Kind voetbal
 • 20 juni 2018
  Ouder-Kind voetbal
 • 21 juni 2018
      08:00 - 17:00
  Ouder-Kind voetbal
 • 22 juni 2018
  Tentenkamp
 • 22 juni 2018
      08:00 - 17:00
  Ouder-Kind voetbal
 • 23 juni 2018
  Toernooien
 • 30 juni 2018
  Slotdag
 • vvPeursum