Afgelopen vrijdag is de tweede kaartavond van dit seizoen gespeeld. Het aantal kaarters was met 14 eentje hoger dan vorige maand, maar nog steeds niet om over naar huis te schrijven. De volgende dag bleek dat onder andere de lekkere bank waar iemand op sliep roet in het eten had gegooid. Uiteindelijk zijn we na wat telefoontjes toch maar met drie tafels van start gegaan.

Eveline Both, Jan Bons, Jaap Zwakhals en Anke de Jong waren er dit keer niet bij. Wel waren vaste krachten Peter en Astrid van de Graaf, Gerrit Zwijnenburg, Freek Griffioen aanwezig, net als Teus Jongkind die we kort daarvoor in het centrum hadden overgehaald.

Het eerste boompje zorgde voor weinig verschillen tussen de kaarters. De laagste pot was 1.358, de hoogste 1.574.Deze uitersten deden zich, niet geheel toevallig, in één pot voor. Peter en Kees speelden tegen Mark en Teus. Waar ze na 13 potten nog ruim aan kop gingen met meer dan 400 punten voorsprong, sloeg het noodlot toe in de laatste drie potten. Daarin werden aan hun kant alleen nog letters geschreven op het scoreformulier en de kaarters onder ons weten welke varianten daarin zijn. Je kunt dan een P of een N hebben. Beiden leveren jou geen punten op, maar je tegenstander des te meer. Na de P-N-P kantelde de score en wonnen Mark en Teus overtuigend. Dit spectaculair einde werd door Mark meermalen met geuren en kleuren verteld op de avond.

De tweede boom gaf grotere verschillen. Daarin lagen de uitersten tussen 1.073 en 1.859. Deze hoogste wederom door Mark Schreuders behaald. De laagste door Marian en mijzelf terwijl ik zo goed gestart was met mijn stilstaande nummer. Mark en Gerrit P. gingen maar één keer nat, Marian en ik vier keer. En roem wilde maar niet onze kant op vallen. Peter, Jan, Robert en Kees hadden allemaal minder punten dan een stilstaand nummer. Misschien dat de potjes nog wel spannend waren, maar aan de hand van het scoreformulier zou je verwachten dat het gaap-potten waren. Aan de derde tafel waren het Gerrit Zwijnenburg en Teus die ruimschoots wonnen van Rien en Astrid.

Ondanks dat we met maar drie tafels speelden, waren ook in de derde ronde alle koppels weer uniek. Teus was nu gekoppeld aan Johan en zij hadden geen kind aan Rien en Kees. Sterker nog, met 2.037 hadden ze de hoogste pot van de avond. De 480 roem had daar een groot aandeel in. Mark scoorde samen met Gerrit Peters ook goed, 1.721 punten tegen Marian en Freek. Peter en Jan versloegen ondanks twee pitten tegen Gerrit Zwijnenburg en mijzelf. Ergens moeten wij dus toch in die zestien potten iets hebben laten liggen. Kijkend naar het scoreformulier lag dat vooral in het feit dat wij zeer weinig punten haalden als zij speelden.

En toen was het al weer tijd voor het laatste boompje van de avond. Mark zou de volgende dag een lange vlucht maken naar Maleisië. Voor hem kwam het dus mooi uit dat er twee stilstaande nummers waren. Zo kon hij tijdig naar huis, en was hij met de 1.500 punten verzekerd van een mooie einduitslag deze avond. Een minder goede uitslag was er voor Kees en Freek. Zij speelden niet hun beste pot uit hun carrière tegen Johan en Rien. De duizend punten werd niet aangetikt en zij werden vandaag 14e en 13e. Rien steeg door zijn score van 1.945 van de 13e naar de 7e plaats. Johan wipte over Mark heen naar de tweede plaats. De nummers 12 en 11 van de uitslag waren ook teamgenoot in de laatste pot. Dit waren Astrid en Robert van Oenen. Zij haalden wel net de duizend punten, maar Teus en Marian hadden bijna het dubbele. Voor Marian betekende dit dat ze steeg van de laatste naar de negende plaats. Na alle goede potten van Teus was het geen verrassing dat hij met een voorsprong van vierhonderd punten eerste werd deze avond met 7.386 punten. De middenmoters zaten aan de derde tafel en speelden een afmatpartij. Niemand werd er wijzer van. Gerrit Peters had de hoogste notering aan de tafel, namelijk 4e. Gerrit Zwijnenburg 5e, Peter van de Graaf 8e en ikzelf 10e. De stilstaande nummer Jan Both en Mark Schreuders eindigden deze avond op de plaatsen zes en drie.

Na het kaarten was er natuurlijk nog ruime gelegenheid voor een hapje en een drankje. Van deze mogelijk wordt altijd goed gebruik gemaakt door de kaarters.

Na twee ronden is dit de tussenstand:

 1  Mark Schreuders 12.744
 2  Gerrit Peters  12.680
 3  Frank aan de Wiel  12.169
 4  Jan Both  11.936
 5  Robert van Oenen  11.611
 6  Johan van de Wijngaard  11.540
 7  Marian Both  11.258
 8  Rien Deurloo  11.175

De volgende kaartavond is vrijdag 8 december!

 

IMG 20171110 202234762 min


09 juni 2018
Toernooien
 • 16 juni 2018
  Toernooien
 • 18 juni 2018
  Ouder-Kind voetbal
 • 19 juni 2018
  Ouder-Kind voetbal
 • 20 juni 2018
  Ouder-Kind voetbal
 • 21 juni 2018
      08:00 - 17:00
  Ouder-Kind voetbal
 • 22 juni 2018
  Tentenkamp
 • 22 juni 2018
      08:00 - 17:00
  Ouder-Kind voetbal
 • 23 juni 2018
  Toernooien
 • 30 juni 2018
  Slotdag
 • vvPeursum